5 pomysłów na zmysłowy wieczór

30-07-2018

Czasem przyjemnie jest się po prostu przytulić i kochać, tak jak lubicie najbardziej. Ale w każdym związku od czasu do czasu przyda się odrobina dreszczyku emocji…

Badania psychologiczne wskazują, że ludzie w długotrwałych związkach mają tendencję do popadania w rutynę. Seks tylko w jednej pozycji, czasem w określony dzień tygodnia, nierzadko bez specjalnego podekscytowania nawet… Niestety, gdzie do łóżka wkradnie się nuda i obojętność, tam też łatwiej o kryzysy, zdrady, rozczarowanie. Bo wszyscy wiemy, że z miłością jest jak kwiatkami –podlewać trzeba.

Jak więc złamać rutynę i zaskoczyć partnera świeżością, która odmłodzi Was oboje o 10 lat?

Striptiz z klasą

Nie ma na świecie mężczyzny, który nie zareagowałby na efekt zmysłowego rozbierania się. Niekoniecznie z bluzy i dresów do starej bawełny, ale w akompaniamencie koronki i mgiełki perfum. Nie musisz z tego robić przedstawienia na miarę kabaretu. Jeśli nie czujesz się pewnie, nie włączaj nawet muzyki, chociaż wiele kobiet doskonale ona relaksuje. Starczy, że pojawisz się nieoczekiwanie w ładnej sukience, z makijażem, i zaczniesz powoli, z premedytacją zsuwać z siebie ubrania. Im więcej detali, tym lepiej, więc warto pomyśleć o pończochach na pasie czy halce. I choć striptiz ma prowadzić do nagości, arcyważną rolę odgrywa w nim bielizna. Nowy, elegancki komplet z dobrze znanej, żony powszedniej uczyni z ciebie kobietę z marzeń. Nie zapomnij też o ozdobach ciała – biżuterii czy sztucznych tatuażach!

Odgrywanie ról

Wiele par z długim stażem odkrywa drugiego dno swojego związku w popularnej erotycznej grze polegającej na odgrywaniu ról. To nie tylko sposób na oderwanie się od rzeczywistości domu z dwójką dzieci i telewizorem, ale także okazja, aby wypuścić na świat swoje fantazje. Bo każdy z nas ma swoje skryte marzenia, które wydawać się mogą dziwne i wstydliwe, ale tak naprawdę pozwalają partnerowi dotrzeć do głębi. Mała jest oczywiście szansa, że oboje marzy o tym samym, dlatego trzeba umówić się na kompromis: dziś ty będziesz złodziejem, który wkradnie się do naszego domu, a w zamian za to ja za tydzień będę srogą panią policjantką! Bo kto powiedział, że dorośli nie mogą się bawić w udawanie?

Zwiąż mnie, kochanie

A propos fantazji, okazuje się, że znaczna większość z nas marzy o więzach, kajdankach i odrobinie przemocy w łóżku – oczywiście w ustalonych zawczasu granicach. Według sondaży 65% kobiet i 53% chciałoby zostać skrępowanymi i zdominowanymi seksualnie, a 47% kobiet i 60% mężczyzn fantazjuje o roli dominatora. Nie trzeba wcale kupować drogich seks-zabawek, aby zrealizować te marzenia – nieco bardziej mroczna bielizna, sznurek albo krawat oraz przepaska na oczy najczęściej wystarczą. Najtrudniej chyba jest wyjść z propozycją, ale warto, bo dla zestresowanej większości z nas taka mała potyczka między poduszkami jest czymś więcej niż tylko seksem…

Egzotyczny masaż

Na drugim biegunie BDSM (bondaż-dominacja-sado-masochizm) leżą bardziej zmysłowe, spokojne rozrywki, które mogą być tak samo satysfakcjonujące i wcale się nie wykluczają. Bo w czerwcową gorącą noc ma się ochotę na coś innego, niż w zimny, grudniowy poranek. Wspólna kąpiel i masaż przy świecach z użyciem aromatycznych olejków to przyjemność, jakiej z rozkoszą odda się każdy – perspektywa zakończenia jej fizyczną miłością jest tym bardziej nęcąca. Jeśli planujesz urządzić egzotyczne spa w waszej sypialni pomyśl zawczasu o zapachach – nie kremu nivea czy olejku rozmarynowego na reumatyzm, ale znanych aromatycznych afrodyzjakach: róży, jaśminu, Ylang Ylang, neroli czy drzewie sandałowym.

Tego jeszcze nie było

A jeśli wciąż poszukujesz nowości, nie zawahaj się skorzystać z pomocy znanych fetyszów i seksualnych zabawek. Na pozór kontrowersyjne i prowokacyjne, stworzone zostały dla zwykłych ludzi i nie mają nic wspólnego z perwersją. I choć to dziwne, dla wielu mężczyzn seks z kobietą w kuszącym bodystocking czy gorsecie i figach bez krocza to doświadczenie porównywalne z podróżą w kosmos – tyle nieoczekiwanych bodźców i ekscytacji! Czemu mielibyśmy sobie takich radości odmawiać?