Jaki masz kształt piersi?

29-10-2018

Odpowiedź na to pytanie może być dla wielu kobiet kłopocząca. Normalny? Nienormalny? Zdaniem ekspertów wyróżniamy 7 różnych kształtów piersi, a identyfikacja własnego typu wyraźnie pomaga w doborze biustonosza.

 

Piersi kobiece są jednym z najbardziej różniących się „konstrukcyjnie” organów. Mowa przy tym nie tylko o słynnym dylemacie rozmiaru, ale przed wszystkim o relacjach krzywizn, pełności, ukierunkowaniu brodawek. Zafunduj sobie więc zabawę i zdiagnozuj własny biust!

Dowiedz się jaki kształt piersi posiadasz:

Piersi okrągłe

 

Marzenie każdej kobiety, czyli nic dodać, nic ująć. Piersi, które w rzucie prostopadłym dają kształt koła z niema idealnie wycentrowaną brodawką. Nie wymagają żadnych bieliźnianych korekcji i zwykle dość dobrze opierają się upływającemu czasowi. Z takim biustem możesz śmiało pokazywać się bez stanika!

Piersi rozstrzelone

 

To dość częsty kształt piersi, który bardzo utrudnia osiągnięcie legendarnego rowka na dekolcie. Piersi są bowiem nie tylko szeroko rozstawione, ale bardziej płaskie od wewnętrznej strony, zaś brodawki często skierowane są w przeciwne kierunki – jedna w lewo, druga w prawo. Na szczęście, współczesna bielizna ze swoimi wkładkami i usztywnianym miseczkami pomaga zbierać piersi razem, dodając dekoltowi wypukłości. Idealne są w tym przypadku biustonosze push-up ze skośnym cięciem oraz biustonosze typu braletka, które niejako dystrybuują biust równomiernie po klatce piersiowej.

Piersi boczne

 

Ten rodzaj piersi również wiąże się z dość szerokim rozstawieniem, pozostawiającą płaską powierzchnię w środku klatki piersiowej. Same piersi są jednak pełniejsze, a brodawki bardziej wycentrowane. Łatwiej jest je zebrać razem nawet bez wypełnienia w miseczce – wystarczy dobrze ukształtowany, usztywniany biustonosz typu „plunge”.

Piersi w kształcie kropli

 

To bardzo kobiecy, dojrzały kształt biustu, który, jak sama nazwa wskazuje, przypomina kroplę. Na górze piersi są więc nieco węższe i bardziej spłaszczone, podczas gdy w dole otwierają się pięknym zaokrągleniem i pełnością. Dobra wiadomość jest taka, że praktycznie każdy typu biustonosza będzie wyglądać w tym przypadku dobrze, o ile obwód będzie dobrze dobrany, a miseczka nie za mała.

Piersi wąskie

 

Ten typ piersi jest najbardziej kłopoczący, ponieważ najłatwiej poddaje się grawitacji. Każda pierś jest bowiem dość długa, ale jednocześnie wąska, co przy ciążach i karmieniu może owocować dodatkowym pogłębieniem tego pionowego charakteru. Brodawki nierzadko skierowane są w dół, co jeszcze bardziej pogłębia efekt wydłużenia i obwisłości. Ale, ponownie, z ratunkiem przychodzi współczesna, inteligentna bielizna. Wąskie piersi doskonale prezentują się w push-up’ach, zwłaszcza w typie bardotki.

Piersi w kształcie dzwona

 

Dzwonowate piersi to „model” pośredni między biustem w kształcie kropli i wąskimi piersiami. Zazwyczaj duże i ciężkie, poniekąd poddają się grawitacji opadając nisko w dół i pozostawiając górę cieńszą i bardziej płaską. Część dolna jest natomiast bardzo pełna, krągła i, zdaniem mężczyzn, zwykle zmysłowa. Takie piersi mogą być ucieleśnieniem seksualnych marzeń, ale wymagają dużo pielęgnacji oraz rozsądku w doborze biustonosza. Solidne wsparcie jest bowiem wymagane, aby biust nie opadał niżej. Wybierajmy więc staniki na szerokich ramiączkach i z solidnym obwodem, idealnie lekko usztywniane i kryjące.

Piersi atletyczne

 

Piersi atletyczne należą do mniejszych rozmiarowo i zwykle łączą się z rozwiniętą muskulaturą klatki piersiowej. Mięśnie utrzymują je bez trudu w miejscu, nie pozwalając im opadać i wiotczeć. Właścicielki takiego biustu bywają jednak często niezadowolone z powodu braku słynnych damskich krągłości – idealnym rozwiązaniem są więc dekoracyjne braletki i koronkowe miękkie staniczki, które dodają dekoltowi zmysłowości mimo braku trójwymiarowości. Biustonosz sportowy też będzie strzałem w dziesiątkę!