Najsłynniejsze biustonosze świata

08-08-2017

Specjalnie dla Was wybraliśmy 7 absolutnie wyjątkowych, legendarnych wręcz biustonoszy, które na trwałe zapisały się w dziejach bieliźniarskich…

Biustonosze to element odzieży pierwszej potrzeby dla kobiet – najczęściej dość zwykły i rzadko pokazywany światu. I choć każda z nas ma zapewne w szufladzie jeden czy dwa super modele na specjalne okazje, ciężko im będzie dorównać sławie poniższych ikon bieliźnianej mody…

Krążki Mata Hari

 

Mata Hari, a tak naprawdę MargarethaGeertruidaMacLeod, była słynną holenderską tancerką egzotyczną, która zaszokowała świat na początku XX wieku swoimi zmysłowymi ruchami i niezwykłym strojem. Charyzmatyczna artystka odznaczała się wyjątkowo małym biustem i aby odwrócić uwagę widzów od swego słabego punktu występowała w ekscentrycznym metalowym biustonoszu stworzonym z… dwóch pozłacanych krążków wysadzanych szlachetnymi kamieniami. Temu niezwykłemu strojowi towarzyszyła ciężka, zdobna biżuteria w postaci naszyjników, bransolet, kolczyków, a nawet korony na głowie. 

 

Stożkowe biustonosze Madonny

 

Niemałą rewolucję w bieliźniarskim świecie wywołała także Madonna. Piosenkarka na początku lat 90-tych XX wieku pojawiła się na swoim słynnym, światowym tournée Blond Ambition w gorsecie autorstwa samego Jeana Paula Gaultiera. Niezwykły model w miejscu tradycyjnych miseczek miał dwa wyróżniające się stożki, które choć miały niewielki związek z fizjologią kobiecego ciała, wywarły piorunujące wrażenie nie tylko na fanach skandalizującej artystki, ale także na całym świecie mody. Madonna nie raz w swoich scenicznych stylizacjach wracała potem do tego samego motywu, a w 2009 roku Lady Gaga oddała jej swoisty hołd, występując w podobnie stożkowym czarnym gorsecie z metalowymi ćwiekami, z którego, ku uciesze fanów, w finale wystrzeliły ognie sztuczne!

 

Koronkowy stanik Pani Robinson

 

Fani klasycznego kina nie zapomną nigdy wielkiego dzieła Mike’a Nicholsa z 1967 r. pt. „Absolwent”, w którym brawurowe role odegrali Dustin Hoffman oraz Anne Bancroft. Ta ostatnia wcieliła się w postać dojrzałej Pani Robinson, która uwodzi chłopaka swojej córki i szybko stała się ikoną dla całej generacji niosącej na ustach ideę seksualnej rewolucji. W kluczowych scenach skandalicznego romansu Pani Robinson występuje w niezwykle eleganckiej koronkowej balkonetce o fantazyjnie ząbkowanych miseczkach. I ta kobieta, w tym biustonoszu, na zawsze pozostanie symbolem dojrzałego seksapilu.

 

 Push-up z filmu“Erin Brockovich”

 

 Drugą kinową legendą w sferze bieliźniarstwa jest push-up wylansowany przez Julię Roberts w filmie “Erin Brockovich” z 2000 roku. Aktorka zasłużyła sobie na Oskara brawurową rolą bezrobotnej samotnej matki, która podejmuje prawną wojnę z wielkim koncernem zatruwającym środowisko wokół. I choć tytułowa bohaterka nie występuje wcale w bieliźnie, autentyczności jej postaci dodają miseczki stanika push-up wystające niezmiennie spod obcisłych topów i sukienek. Ten wulgarny, acz seksowny lookstał się swego rodzaju kanonem mody, która choć może nie jest najbardziej w poważaniu, kojarzy się zdecydowanie sympatycznie dzięki pięknej i utalentowanej Julii Roberts. 

 

 Wypadkowy Wonderbra 

 

Wonderbra to marka bieliźniana, która zasłynęła jako prekursor biustonoszy typu push-up. W latach 90-tych XX wieku amerykańska marka podbiła sklepy na całym świecie, a każda kobieta zapragnęła mieć dekolt ponętnie zaokrąglony i wypchnięty ku górze. Częścią tego globalnego sukcesu była kampania reklamowa ze słynnym billboardem „Hello Boys”, czyli „Cześć chłopcy”. Na zdjęciu czeska top modelka EvaHerzigova wpatruje się w swoje podniesione push-up piersi, niejako je pozdrawiając. Reklama na pewno zachęciła rzesze kobiet do zakupu, ale jej głośnym skutkiem ubocznym były… wypadki samochodowe! W ówczesnych sondażach opinii publicznej wspomniany bliiboard uznano za najbardziej utrudniający skupienie uwagi podczas jazdy autem…

 

Biustonosz za milion dolarów

 

 

Dwie ostatnie pozycje w naszym zestawieniu należą do legendarnej marki Victoria’sSecret, która absolutnie zrewolucjonizowała pojęcie ekskluzywnej bielizny. Jej coroczne grudniowe pokazy staników i majtek uważane są za jedno z najważniejszych wydarzeń świata mody, zaś modelki prezentujące cudne komplety bieliźniane, zwane Aniołkami, to najbardziej zmysłowe kobiety swoich czasów. Co roku podczas wspomnianego pokazu prezentowane jest jedno wyjątkowe cudo – zwane Fantasy Bra, czyli Biustonosz Marzeń. Do historii wpisał się już pierwszy model z cyklu, MillionDollarBra, z 1996 roku, który jak sama nazwa wskazuje, kosztował, bagatela, milion dolarów. Honor prezentacji wysadzanego klejnotami biustonosza przypadł w udziale modelce Claudii Schiffer.

 

Czerwona fantazja

 

Od 1996 roku marka Victoria’sSecret nie przestała zadziwiać swoimi corocznymi kreacjami bieliźnianymi. Wielkim echem odbiło się „dzieło” z 1999 roku, które miało godnie powitać nowe tysiąclecie – modelka HeidiKlum pojawiła się na słynnym pokazie VS w wartym 10 milionów dolarów biustonoszu wysadzanym tysiącami diamentów i szafirów. I można by pomyśleć, że to już naprawdę wystarczy. Ale nie! W roku 2000 r. jedna z największych muz marki VS, brazylijska modelka Gisele Bundchen, przeszła po wybiegu w elektryzującym czerwonym staniku „Red Hot Fantasy Bra”, który kosztował… 15 milionów dolarów! Bieliznę wykonano z czerwonej satyny, na której znalazło się 1300 drogocennych kamieni, w tym 300 karatów tajskich rubinów!