Piękna w piżamie!

20-11-2018

Słowo piżama nie kojarzy się ani z erotyką, ani z modą – co najwyżej z komfortem. Ale nowoczesne wzornictwo stara się ten stereotyp usilnie zwalczać!
Piżama to strój domowy, chorobowy i z założenia aseksualny. Negatywne skojarzenia większości dorosłym sięgają do czasów dzieciństwa – gdy flanelowa piżama na guziki była najmniej pożądanym prezentem pod choinką (lub drugim najmniej pożądanym, zaraz po skarpetkach), a nawoływania do przebrania się w piżamę niweczyły radość wieczornej zabawy. Ale współczesna moda nawet piżamki dla dzieci proponuje w wersji zapewniającej przyjemność i dobre samopoczucie, a piżamom damskim poświęca jeszcze więcej uwagi.

Krótka piżamka, czyli wygoda i zmysłowość w jednym

Nawet chłodne dni i mroźne noce nie dla wszystkich są przesłanką do sięgnięcia po długi rękaw i długie nogawki na noc. Nie tylko bowiem żyjemy w ogrzewanych domach, gdzie temperatura rzadko spada poniżej 20 stopni C, ale mamy funkcjonalne i lekkie kołdry, które zapewniają maksimum ciepła, pozwalając jednak skórze oddychać. W efekcie przyjemniej i zdrowiej śpi się w krótkiej piżamie, bez nogawek, a nawet z odsłoniętymi ramionami.

Modne krótkie piżamki wykonane są zwykle z bawełny lub wiskozy, przy czym ta druga ładniej układa się na ciele i dłużej zachowuje swój kształt. Wykończone koronką mogą być bardzo seksowne, zapewniając mimo wszystko minimum cieplnego komfortu. Zmarzlakom wystarczy, jeśli zarzucą na wierzch cieńszy lub grubszy szlafrok i papucie; zaś dla gorącokrwistych taki zestaw może być wystarczający nawet w porze jesiennej.

Dodatkowe zalety krótkiej piżamki

Poza tą wysoką funkcjonalnością i estetycznymi walorami piżamka złożona z krótkich szortów i koszulki na ramiączkach odgrywa jeszcze dość istotną rolę dla kobiecej psychiki, a zwłaszcza motywacji. Obleczone w grube swetry i spodnie zimą zapominamy bowiem często o swoich ciałach, pozwalając im „zarosnąć”, mówiąc obcesowo. Nieogolone nogi, przesuszona skóra, dodatkowe fałdki – nim się spostrzeżesz przyjdzie wiosna, a postać w lustrze będzie mało zapraszająca. Ale nie trzeba czekać do wiosny, żeby się przekonać o negatywnych skutkach zaniedbania. Wystarczy przypomnieć sobie, ile razy odmówiłaś partnerowi miłosnych igraszek z powodu zimowych kompleksów fizycznych…
Krótka piżamka pozwala tymczasem utrzymywać ciągły kontakt z własną skórą, ciałem. Zachęca do masowania, wcierania kosmetyków, golenia i dbania o figurę. Mężczyznę zaś nieustannie prowokuje do okazywania miłości, której przecież nigdy zbyt wiele!

Długa piżama też może być pełna wdzięku!

Możliwe, że należysz jednak do ludzi, którzy nie wyobrażają sobie jesieni i zimy bez długiej piżamy. Bo w domu bywa chłodno albo ty zawsze borykasz się z chłodem, bo lubisz godzinami przesiadywać po kąpieli na sofie lub rano jeść śniadanie w piżamie. W tym przypadku, nie ma po co cierpieć, trzeba wybrać długi rękaw i długą nogawkę. Jak pokazują poniższe przykłady nie jest to jednak wcale modowy dramat, bo i w segmencie długich piżam da się wybrać modele seksowne, eleganckie oraz kusząco modne.

Grunt to wybrać styl, który pasuje do twojej osobowości i sprawi, że chociaż w domu będziesz w 100% sobą oraz materiał, który zapewni ci maksimum fizycznej wygody.

Oto mały przegląd opcji:
Piżama satynowa to uosobienie luksusu i czysta przyjemność dla skóry – idealna dla elegantek do rdzenia kości. Nie wybieraj jej jednak, jeśli łatwo marzniesz, bo ma chłodzący wpływ na ciało. Poza tym, satyna łatwo się gniecie, więc musisz wziąć pod uwagę konieczność częstego prasowania!

Flanelowa piżama, wręcz przeciwnie, jest ciepła i miękka, dobrze znosi wszelkie formy aktywności, prezentując się bez zarzutu. Oczywiście, wizualnie kojarzy się raczej z klasyką i konserwatyzmem, więc omijaj ją szerokim łukiem, jeśli masz ochotę być codziennie podziwiana jako zmysłowa kobieta.

Bawełniana piżama może powielać stereotyp nudnej prozaicznej bielizny nocnej inspirowanej przedszkolnym leżakowaniem, ale… nie musi! Współczesne wzornictwo chętnie sięga po hipsterskie kroje, modne napisy i atrakcyjne kolory, aby ogłosić światu, że w tej piżamie śpi kobieta pewna siebie i z poczuciem humoru!