Powiedz mi w czym śpisz…

31-07-2017

Bielizna nocna czyni kobietę – przynajmniej tą domową, rodzinną, autentyczną kobietę… Wybór „piżamy” wcale bowiemnie jest przypadkowy i rzadko ma coś do czynienia z modą. Bo we własnym łóżku jesteśmy zwykle po prostu sobą…

Nieskrępowane obowiązkami, oczekiwaniami i własnymi kompleksami, w sypialni pragniemy po prostu wygody, dobrego samopoczucia i czasem jeszcze magicznego wpływu na partnera. To wszystko wpływa na nasz wybór: w czym spać? I choć to trochę stereotypowe i szufladkowe, po części kobiety można „zdiagnozować” właśnie po stroju nocnym, na który nie mają przecież wpływ koleżanki, magazyny z modą, wymagania szefa czy pogoda.

A więc powiedz nam w czym śpisz, a my powiemy ci kim jesteś…

Bawełniana piżamka

 

Znasz swoją wartość i potrafisz zadbać o swój własny komfort – czasem bywasz zdrową egoistką, ale to tylko dlatego, że rozumiesz, że szczęśliwa kobieta to kobieta, która potrafi uszczęśliwiać. Jesteś przede wszystkim praktyczna i realistycznie patrzysz na życie. Dbasz o modę i wdzięk, ale tylko do momentu, w którym możesz czuć się naprawdę sobą.

Bawełniane piżamki odmieniają się przez dziesiątki krojów i deseni, a przy tym nie są zwykle drogie. Na tym polega ich fantastyczność – latem możesz sypiać w topie i szortach w romantyczną łączkę, a zimą założyć do łóżka ciepłą, długą piżamę z misiem na piersiach. Skorzysta również twoja skóra – bawełna to jeden z najprzyjaźniejszych dla ciała materiałów, który co prawda traci zwykle fason po licznych praniach (dobry powód, aby kupić nową!), ale zapewnia ci optimum wygody i zero podrażnień.

Klasyczna flanelowa piżama

Masz w sobie dużą dawkę testosteronu, która pozwala ci na przebojowość i bezkompromisowość. Lubisz odnosić sukcesy, decydować o ważnych sprawach, nie dasz sobie w kaszę dmuchać. Masz swój charyzmatyczny styl, którego nie zmieniasz pod wpływem kaprysów mody – nie musisz wyglądem zabiegać o niczyje względy, więc raczej skupiasz się na kreowaniu silnego wizerunku.

Flanelowe piżamy w męskim kroju mogą być wbrew pozorom bardzo sexy, jeśli dbasz o ich jakość, prasowanie i nosisz je z dumą. Idealne na leniwe niedzielne poranki, kiedy człowiek nie chce zbyt szybko opuszczać łóżka i na zimowe wieczory, gdy chcesz zawinąć się w koc i poczytać ulubioną książkę. A jeśli najdzie cię ochota na flirt, wystarczy niepozornie rozpiąć kilka guzików koszuli…

Luźny T-shirt

Jesteś szaloną buntowniczką o wiecznie młodej duszy i nieposkromionym temperamencie. Noc najchętniej byś przetańczyła, ale skoro trzeba iść spać, to robisz to spontanicznie. Kochasz podróże, spotkania towarzyskie, życie w ciągłym ruchu, a twój styl wyznacza hipsterska swoboda. Nie dbasz o elegancję, ale raczej o luz i swobodę ruchu, a twoje ulubione ciuchy łączą trendy sportowe z nowoczesną modą uliczną. Poszarpane jeansy, koszulka z napisem i kurtka bomberka to twoja ulubiona stylizacja na wolne chwile.

T-shirty są niewiarygodnie uniwersalne – możesz je ukraść chłopakowi czy mężowi, możesz kupić na wyprzedaży lub własnoręcznie pomalować. Miękkie i luźne zapewniają przyjemną swobodę w łóżku i jednocześnie gwarantują komfort nie chodzenia nigdy w piżamie – nawet jeśli zaskoczy cię wizyta w środku nocy czy wczesnym rankiem. Wybór spania w T-shircie upraszcza też życie – wyjeżdżając, nigdy nie musisz się martwić o wzięcie ze sobą stroju na noc.

Haleczka

Jesteś wampem, kusicielką i niepohamowaną zjadaczką męskich serc. Z radością przeglądasz się w lustrze, a jeszcze chętniej w oczach innych i żadna chwila nie jest zła, aby roztaczać swój czar. Twoje stroje cechuje olbrzymia doza kobiecości i seksapilu, a znając doskonale wszystkie atuty swojego ciała, umiesz je doskonale wyeksponować. Najchętniej nawet do ogródka nosiłabyś sukienkę…

Haleczki to najlepszy przyjaciel romantycznych wieczorów i gorących nocy. Lekkie i zwiewne dają ci fantastyczne poczucie orzeźwienia w upalne wieczory, ale sprawdzają się nawet zimą, jeśli zarzucisz na nie lekki, elegancki szlafroczek. Mężczyźni je wprost kochają, bo każdego ranka mogą na nowo przypominać sobie, jakie mają szczęście, sypiając z taką kobietą jak ty.

Koszula nocna

Mówią o tobie „do rany przyłóż”, bo roztaczasz wokół prawie macierzyński, empatyczny klimat. Jesteś dumna z tego, że jesteś kobietą i lubisz otaczać bliskich ciepłem, czułością, miłością. W głębi duszy jesteś zaś niepoprawną romantyczką, która zawsze wierzy w happy endy. W modzie lubisz elegancką klasykę, która nie krzyczy i nie szokuje, ale podkreśla twoją piękną płeć.
Koszule nocne to najbardziej tradycyjny wybór stroju do spania. Dają dość sporo swobody ciału, ale jednocześnie pozwalają bez problemu wstać w środku nocy do dziecka czy przed świtem przyszykować mężowi śniadanie. W zależności od stylu mogą być nieco bardziej babcine, szokująco eleganckie albo po hippisowsku wdzięczne.

Nago

 

Jesteś żywiołem, który zachwyca otoczenie niesamowitą mieszanką spontaniczności i spokoju. Kochasz naturalność i nic co ludzkie nie jest ci obce. Jesteś wrażliwa i nastrojowa, a twoje zmysły wyostrzone są do granic możliwości. W modzie preferujesz prostotę i minimalizm, stonowane kolory i przyjemne dla ciała, naturalne materiały. Bo mniej znaczy więcej.

Spanie nago, choć mało praktyczne przy małych dzieciach, do których trzeba wstawać w nocy, jest zdaniem lekarzy bardzo zdrowe – pozwalasz skórze oddychać, hartujesz się, ograniczasz bodźce przeszkadzające w śnie, takie jak drapiące metki czy wgryzające się szwy. Co zaś najważniejsze, jesteś tak blisko swojego partnera, jak to tylko możliwe i prawdopodobnie masz największe szanse skończyć codziennie w uściskach miłości.