Sportowa elegancja – przewodnik po stylu

22-10-2018

Jak czuć się atrakcyjnie i wygodnie zarazem? Sportowa elegancja zyskuje w modzie coraz większą popularność, bo współczesna kobieta nie lubi cierpieć dla urody.

Nie jest jednak łatwo zmieścić się w kanonie stylu, który faktycznie uchodzić może za sportową elegancję. Mylne jest bowiem mniemanie, że wystarczy włożyć kolorowe legginsy i pasujący kolorem T-shirt, aby rozsiewać wokół siebie casualowy look kobiety dynamicznej, ale obdarzonej fantazją do wybierania strojów. Sportowe obuwie, treningowe spodnie i bluzy z kapturem mają w sobie dużo wdzięku, który można wykorzystać w miejskiej modzie, ale źle skomponowane mogą dawać efekt po prostu sportowego ubrania, albo, co gorsza, kiczu…

Jak więc wcielać w życie sportową elegancję?

Mieszaj i równoważ

Sportowa elegancja ma sens tak długo, jak zachowasz jej oba elementy. W każdej stylizacji warto więc połączyć coś wygodnego, casualowego z odrobiną szyku przez duże „S”. I choć zmysł praktyczny nakazuje aspekt sportowy wykorzystywać tam, gdzie jest to faktycznie komfortowe (miękkie buty na płaskim obcasie, luźne spodnie), nic nie stoi na przeszkodzie, aby dresową sukienkę połączyć z wysokimi szpilkami. Efekt? Wow!

W tym trendzie nie bez znaczenia są też marki, zwłaszcza te renomowane, kojarzone bez pudła ze światem wielkiego sportu. Adidas, Nike czy Puma mają łatwo rozpoznawalne logotypy, które stały się już ozdobą samą w sobie. A cóż bardziej przekornego niż połączenie szerokich spodni z trzema paskami z wytworną marynarką, skrojoną na miarę?

W sportowej elegancji nie może zabraknąć eleganckich torebek i designerskich okularów słonecznych, zaś w każdej sztuce sportowej odzieży powinna być widoczna nuta kobiecości –raczej niż praktyczny styl unisex. Kolorystyka może przy tym oscylować może w kierunku eleganckiej neutralności – i wtedy założysz ją nawet do biura – lub charakterystycznych sportowych kontrastów, które będą doskonałą propozycją na czas wolny.

 

 

Na chłodne dni

Nawet jesienno-zimowa pogoda nie wymaga rezygnowania z barwnego, sportowo-eleganckiego stylu. Praktyczniej jest oczywiście postawić na puchowe kurtki hi-tech, które naprawdę grzeją i zwykle nie przemakają, ale jeśli twoja dusza nieco bardziej ciągnie w kierunku szyku rodem z Paryża, nie bój się nawet długich, wełnianych płaszczy. W kanonie sportowej elegancji doskonale mieści się również większość butów na płaskim obcasie – od nieco bardziej młodzieżowych traperek, po botki i kozaki.

Dodatki zimowe zdecydowanie ciągną w stronę górskich, narciarskich klimatów. Do stylowych materiałowych spodni zakładamy więc wełniane czapki, kolorowe szale, a nawet jednopalczaste rękawice. Spod ciepłych warstw wystają jednak formalne koszule z kołnierzykiem czy markowe jeansy o kobiecym kroju.

 

 

Spodnie warstwy ze sportowym akcentem

Aby pozostać sobie wierną, aż do nagiej skóry, także bieliznę i stroje kąpielowe możesz wybierać w tej samej konwencji – dynamiczno-zmysłowej. Niekoniecznie więc koronka, ale raczej gładkie materiały skrojone tak, aby podkreślać dynamiczność ciała. Zamiast push-up’ów sportowe braletki i wdzięczne, ale praktycznie bawełniane staniki z miękkimi miseczkami. Na biodra zaś idealne są niskie szorty i figi bez erotycznego podtekstu, ale bardzo schlebiające ciału.

Zarówno w bikini, jak i bieliźnie z zacięciem sportowym nie brakuje kolorów i kontrastów, a niezwykłą popularnością cieszą się również szerokie gumy, logotypy oraz modne w ostatnich latach paski i wycięcia. Jednym słowem, jest to strój, w którym bez problemu rozegrasz mecz siatkówki i bez cienia kompleksów zaprezentujesz się przed partnerem!