Thongi czy stringi?

17-10-2017

Dla wielu kobiet nazewnictwo majtek nie jest do końca zrozumiałe. Dziś rozwiewamy więc niejasności…

Naucz się rozróżniać majtki figi thong od string-ów.

Zacznijmy od tego, że angielska nomenklatura jest o wiele szersza, barwniejsza i lepiej opisuje poszczególne rodzaje damskich majtek. Dlatego bardzo wiele firm pomimo stałej obecności na polskim rynku i tak posługuje się międzynarodowymi nazwami, a część z tych nazw na stałe wręcz weszła do naszego bieliźnianego słownika.

Bywa też tak, że sprzedawcy mają swoją własną interpretację i używają nazw uproszczonych, dzieląc wszystkie majtki na 3 rodzaje: klasyczne figi, szorty oraz stringi. Ten podział ma wiele sensu i ogranicza pojęciowy chaos, ale nie oddaje w pełni różnorodności poszczególnych modeli.
Żeby wszystko więc było jasne, sklep hollystyle.pl przygotował małe vademecum wiedzy o damskich majteczkach…

Figi (ang. briefs)

Majtki Figi

Klasyczne figi mają duże powinowactwo do wyśmiewanych babcinych reform. Tradycyjnie wyższe w talii, ocieplają doskonale całą okolicę bioder i krzyża, a jednocześnie zachowują damski kształt z łagodnym, choć niskim wycięciem na nogi i zwężającym się ku górze krojem. Najlepiej sprzedającymi modelami tego typu są: Figi Modo 92Figi Mitex AlaFigi Wolbar Tahoo. Większość producentów bielizny obniża we współczesnych figach pas, aby były bardziej zmysłowe i kuszące, ale nie da się ukryć, że zwłaszcza w najtrudniejszych dniach miesiąca, zabudowane, wygodne figi są największym przyjacielem kobiety. Model typu bikini ma dość wysokie wycięcie na nogi i o kilka centymetrów obniżony pas. Z kolei wysokie figi występują również w wariancie korygującym – dzięki odpowiedniemu doborowi tkaniny, nadmiar tkanki tłuszczowej na pośladkach, podbrzuszu i w talii jest odpowiednio stłaczany i formowany, tak żeby figura prezentowała się lepiej.

Stringi (ang. G-strings)

 

Stringi to drugi najpopularniejszy rodzaj damskich majtek, którego nazwa nie bez przyczyny odnosi się do „sznureczków”. Podstawowy model zamiast tyłu ma bowiem cienki pasek materiału, który chowa się między pośladkami i tam przechodzi w krocze, którego praktycznie nie widać. Stringi są niezastąpione przy legginsach i bardzo obcisłych sukienkach, które nie wyglądają dobrze z odznaczającą się linią majtek na pupie, ale należy liczyć się z faktem, że niektóre paseczki na bokach i nad pośladkami również mogą nieestetycznie odstawać czy wystawać ze spodni. Ten ostatni pomysł, choć niegdyś modny, dziś należy do modowego faux pas. Ilość tkaniny z tyłu stringów może być jednak bardzo różna, a najciekawsze modele składają się z kilku paseczków, koronek, kokardek i błyszczących aplikacji. Minusem tych seksownych majteczek, za którym przepadają panowie, jest fakt, że ocierają one dość zasadniczo o partie intymne i zwiększają skłonność do infekcji. Można więc nosić, ale na pewno nie codziennie!

Thongi (ang. Thongs)

Majtki Thongi

Thongi to bliscy kuzyni stringów o nieco większej dozie wyrozumiałości dla komfortu kobiety. Bo co niektórym paniom wydaje się sexy (pasek między pośladkami), inne przyprawia o szaloną niewygodę. W thongach pasek z tyłu jest nieco bardziej rozbudowany i może być wygodniejszy w noszeniu, a co najważniejsze, pupa nie jest aż tak bardzo wyeksponowana. Bardzo częste, fantazyjne wykończenie z tyłu dodaje thongom wiele uroku i może być porównywane do kokardki na prezencie ;) Krocze bywa nieco dłuższe niż w stringach co ułatwia noszenie wkładek higienicznych.

Tanga (ang. tanga panties)

Majtki Tanga

Tanga to kolejny bardzo kobiecy model oferujący umiarkowane krycie. Pośladki są ponętnie wyeksponowane w dolnej części, ale samo wycięcie z tyłu jest ścięte pod łagodnym, zaokrąglonym skosem w przeciwieństwie do thongów. W porównaniu do klasycznych fig czy bardziej wyciętych fig typu bikini, tył jest jednak węższy, choć zapewnia satysfakcjonujące poczucie komfortu. 

Szorty (ang. boyshorts)

Szorty to majtki zapożyczone z męskiej bielizny. Mają zwykle niższy stan i tworzą coś w rodzaju prostokąta – z prostą linią górną i równoległą do niej linią wycięcia na nogi. Idealnie otulają biodra, więc nadają się świetnie na chłodny sezon, choć wielu paniom może przeszkadzać odkryty zwykle krzyż. Szorty ze względu na niskie wycięcie doskonale zakrywają pośladki i mogą być świetną propozycją dla kobiet, które nie lubią odsłaniać pupy. Ze względu na androgeniczny charakter doskonale prezentują się jednak także na bardzo szczupłych sylwetkach o wąskich biodrach i niewyróżniającej się talii. Poza tym są bardzo wygodne i zdrowe, nie uciskając żadnych części damskiej anatomii. Występują również w wersji z przedłużonymi nogawkami.

Biodrówki (ang. hipsters, hip huggers)
Majtki Biodrówki
Biodrówki bywają mylone z szortami, ale w rzeczywistości są znacznie wdzięczniejsze w kształcie, ciesząc się wyższym, zaokrąglonym wycięciem na nogi, które szczególnie uroczo prezentuje się na krągłych pośladkach. Ten model jest zwykle bardzo niski w pasie i idealnie pasuje do jeansów o obniżonym stanie. Wielu producentów bielizny urozmaica biodrówki wykończeniem z szerokiego pasa koronki, który zdobi górną linię i nogawki majteczek. Innowacyjną odmianą biodrówek, mającą wiele wspólnego także z thongami, są brazylianki – z pełnym, acz zalotnie wyciętym tyłem i obniżonym pasem.