Współczesne ikony stylu i czego możemy się od nich nauczyć

24-07-2018

Mówiąc o ikonach stylu, myślimy zwykle o Brigitte Bardot, Audrey Hepburn czy Jackie Kennedy. Ale choć te kobiety są legendami, ich sposób ubierania ciężko przełożyć na dzisiejsze czasy. Na szczęście, mamy kogo podziwiać i wśród żyjących dam…

Trudno być legendą dla sobie współczesnych, zwłaszcza w XXI w. Skandale, kontrowersje, złe wybory życiowe, plotki, ingresje i wszechobecni paparazzi potrafią zrujnować każdy image. Ale mimo to, gdy przymkniemy na oczy na wszystko inne i zajmiemy się wyłącznie modą, o poniższych 10 kobietach da się powiedzieć wyłącznie wielkie słowa.

Buntowniczki czyli Rihanna & Lady Gaga

Dwie wielkie osobistości współczesnej sceny muzycznej to jednocześnie jedne z największych rebeliantek i wizjonerek mody. Każda z nich niejednokrotnie przekroczyła granicę dobrego smaku, ale każda ma też na swoim koncie choć jedną stylizację na miarę kanonu wszechczasów. Rihanna uwielbia efekt szoku, ale przy tym ma w sobie wiele luzu i dystansu do samej siebie; Lady Gaga częściej stawia na stroje nie-z-tej-ziemi, nie fałszując jednak rzeczywistości i nie przebierając się w kogoś innego. LEKCJA: Nie bój się odrobiny skandalu, kontrowersji czy efektu WOW – tak długo jak odzwierciedla on twój rzeczywisty temperament.

 

Prawdziwe gwiazdy czyli Blake Lively & Natalie Portman

Na hollywoodzką galę każda celebrytka może założyć kreację od Alexandra McQueena i zabłysnąć. Ale sztuką jest konsekwentny dobór stylizacji z klasą, wdziękiem i autentycznością. Tego nie da się skopiować ani pożyczyć. Zarówno Blake Lively, zmysłowa i fantazyjna, jak i Natalie Portman, porównywana do współczesnej Audrey Hepburn, mają swój własny wypracowany styl, którego trzymają się latami, nigdy niemal nie rozczarowując. Jest to połączenie hollywoodzkiej klasyki blichtru z nowoczesną śmiałością – wyważone, ale nigdy nudne. LEKCJA: Znajdź swoją klasę stylu i trzymaj się jej konsekwentnie. 

Fashionistki czyli Alexa Chung & Victoria Beckham

Modelki i designerki zarazem – Alexa Chung i Victoria Beckham rozumieją modę od podszewki i są mistrzyniami niestandardowych połączeń oraz niezwykłych fasonów utrzymanych wciąż jednak w rzeczywistościach ulicy. Alexa jest bardziej casualowa i swobodna w swych stylizacjach, podczas gdy Victoria stawia zwykle na ostrą krawędź elegancji. Obie jednak zachwycają doborem dodatków, nienachalnością oraz absolutną wirtuozerią w tworzeniu codziennych strojów. LEKCJA: Każdy dzień to okazja, aby się ubrać – casualowa moda może być barwna i fascynująca, jeśli włożysz w nią serce.

 

Boginie seksu, czyli Kim Kardashian i Jennifer Lopez

Są kobiety, dla których atrakcyjność stroju wyraża się w tempie przyśpieszonego bicia męskich serc i ilości głów obracających się na ulicy. Jennifer Lopez zasłynęła w swoim czasie kreacjami o niesamowitym poziomie prześwitywania i wycięć, a Kim Kardashian podniosła jeszcze poprzeczkę, pojawiając się w skandalicznych wręcz kreacjach bez bielizny. I choć ten poziom seksualnego szaleństwa modowego ciężko polecać zwykłym śmiertelniczkom chodzącym po mieście z siatkami zakupów, pomysł, aby podkreślać kobiece atuty nie jest ani nowy, ani bezzasadny. LEKCJA: Bez różnicy ile kosztuje twoja stylizacja – eksponowanie własnej zmysłowości i wdzięku to wspaniały sposób na poczucie się pewną siebie i dumną ze swego image’u. 

Księżne czyli Meghan Markle & Kate Middleton

Na koniec nie sposób nie wspomnieć o dwóch wyjątkowych kobietach, które ze względów osobistych wtłoczone zostały do świata pełnego konwenansów i nakazów. I choć każda jest inna, a na dodatek podobno za sobą nie przepadają, i Księżna Kate i świeżoupieczona Księżna Meghan znalazły swoją drogę do niepowtarzalnego stylu pomiędzy rygorami oczekiwań. Obie nie boją się przy tym sięgać po ubrania popularnych marek, które nosimy ty i ja – sztuka zestawień kolorystycznych i doboru dodatków pozwala zmienić kontekst nawet sukienki z wyprzedaży. LEKCJA: Nawet, jeśli jesteś na co dzień ograniczona praktycznością bądź formalnymi wymaganiami co do stroju, to nie powód aby rezygnować z charyzmy i fantazji.