Zaskakujące fakty bieliźniane

11-09-2017

Bielizna może być zmysłowa, atrakcyjna albo nudna. Może też być zaskakująca, wziąwszy pod uwagę fakt, czego to ludzie nie wymyślą…

Od czasu do czasu warto przewietrzyć głowę i oderwać się od posępnych newsów, politycznych zawiei i marketingowego chaosu. Tymczasem wokół tematu bielizny są dziesiątki ciekawostek, które mogą cię zadziwić, rozweselić, a nawet zaszokować. Może zaczniesz inaczej patrzeć na prozaiczne majtki…

 

20 zaskakujących faktów o bieliźnie

1. Ile można włożyć par majtek na raz? Oficjalny rekord należy do 10-letniego Jacka z Nowego Jorku, który wcisnął na siebie 215 par, jedna na drugą.
2. A czy bez majtek można żyć? Owszem. Wedle sondaży aż 25% ludzi czasem nie zakłada po ubranie żadnej bielizny, a 9% ponoć nie nosi jej wcale! Podejrzewamy, że ta ostatnią grupą tworzą wyłącznie panowie…
3. Czy Szkoci noszą coś pod swymi słynnymi spódniczkami? Według sondażu z 2016 roku, dochowujący tradycji mężczyźni, którzy wciąż zakładają kilt na wielkie okazje, w ogromnej większości wkładają pod spód bokserki. Ale 38% przyznaje się do pełnego wietrzenia…
4. Według naukowców, kobiety noszące białe bawełniane figi to te, które mają najmniej kaprysów modowych i bez problemu pokażą się partnerowi bez makijażu. Zgadzacie się?
5. Kolor majtek może mieć związek ze szczęściem. We Włoszech na Sylwestra nosi się czerwoną, a w Argentynie różową bieliznę, aby zapewnić sobie szczęście w nadchodzącym roku. 

 

6. Nawet złodzieje interesują się bielizną. Rekordzista, złapany w stanie Waszyngton, w USA, miał w swoim mieszkaniu 1613 skradzionych par damskich fig. To się nazywa pasja!
7. Czemu żonaci mężczyźni są doskonalsi? Według sondaży znacznie częściej zmieniają bielizną! Aż 88% z nich deklaruje sięganie codziennie po świeżą parę majtek.
8. Są wszak majtki, które są czyste dłużej. Brytyjska armia zapewnia swoim żołnierzom antybakteryjną bieliznę, którą można nosić bez przerwy przez… 3 miesiące.
9. Inne innowacyjne majtki są wyposażone w filtr, który likwiduje uciążliwość zapachową gazów jelitowych. Dobry pomysł na prezent?
10. W epoce wiktoriańskiej standardem były obszerne majtki…bez krocza! Ułatwiały one załatwianie fizjologicznych potrzeb, a dzięki długim, ciężkim sukniom nie groziły przeziębieniem czy skandalem.

11. A jeśli chodzi o samą królową Wiktorię, to jej pokaźnej wielkości majtki opatrzone królewskim inicjałem sprzedane zostały na aukcji za 14,5 tysiąca dolarów. No cóż, jedni kolekcjonują dzieła sztuki, inni używaną bieliznę…
12. Na początku XIX wieku piersi starano się owijać tak, aby dawały wrażenie jednej wielkiej monopiersi. Całe szczęście ta moda nie chce powrócić.
13. Czemu biustonosz bez fiszbin jest modowym przełomem? Znamy przynajmniej jeden przypadek, kiedy fiszbiny kosztowały właścicielkę jej żywot. Pewna Austriaczka zginęła rażona piorunem, który przyciągnęły ponoć owe dwa skromne druciki.
14. Do XVII wieku w niektórych częściach świata uważano, że jeśli włożysz do wiadra z ziarnem brudną bieliznę, to wylęgną się z niej myszy. Trudno to nawet skomentować.
15. Co ludzie robią lubić w bieliźnie? No cóż, w języku fińskim istnieje czasownik kalsarikännit, który oznacza „opić się samotnie w domu, w samej bieliźnie”. Ach, ci Skandynawowie!

 

16. Czy wiecie, że słynny naukowiec John Dalton był daltonistą, a fakt ten wyszedł na jaw, gdy jako młodzieniec podarował mamie parę ognistoczerwonych fig?
17. W latach 60-tych ubiegłego stulecia feministki ogłosiły biustonosze narzędziem tortur na kobietach i planowały masowe palenie bielizny w miejscach publicznych. Na szczęście tym szaleńczym projektom zapobiegła policja.
18. Amerykańscy żołnierze, którzy podczas II Wojny Światowej przybywali walczyć do Europy, zdobywali serca tutejszych kobiet ofiarując im… nylonowe pończochy.
19. Kobiety, które były zbyt biedne, aby kupić pończochy, a przyjaciół w armii nie miały, rysowały sobie na gołych udach czarne kreski i udawały, że noszą.
20. Lubisz biegać? Coraz większą popularność na świecie zdobywają sobie zawody, w których uczestnicy muszą występować w samej bieliźnie. Po co? Chyba dla widzów…